O zabiegu
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg polegający na wykonywaniu mikronakłuć skóry przy użyciu izolowanych igieł emitujących fale radiowe. Pozwala on na lifting i odmłodzenie twarzy, a także poprawę elastyczności skóry ciała oraz redukcję blizn i rozstępów.
Mikroigłowa fala radiowa – co to jest
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, którego głównym celem są odmłodzenie i głęboka przebudowa skóry. Polega on na wykonywaniu mikronakłuć skóry na głębokość od 0,5 do 4 mm przy użyciu izolowanych mikroigieł emitujących fale radiowe. Z jednej strony, pozytywnie na stan skóry wpływa sam proces mikronakłuć – niewidoczne gołym okiem naruszenie ciągłości skóry natychmiast pobudza procesy regeneracji oraz produkcji nowych, nieuszkodzonych komórek skóry. Z drugiej strony, igiełki emitują fale radiowe, które pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu oraz powodują skurcz już istniejących włókien kolagenowych. Zapewnia to natychmiastowy efekt napięcia skóry, a także długotrwałą wzmożoną kolagenogenezę.
Mikroigłowa fala radiowa – przebieg zabiegu
Radiofrekwencja mikroigłowa rozpoczyna się od konsultacji ze specjalistą – jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań, zabieg może być przeprowadzony podczas tej samej wizyty. Dla komfortu pacjenta skóra znieczulana jest kremem, a następnie przystawia się do niej aplikator z mikroigiełkami wykonującymi nakłucia i emitującymi fale radiowe. Głębokość mikronakłuć jest cały czas kontrolowana i dopasowywana do obszaru skóry i wskazań. Co ważne, skóra dookoła obszaru zabiegowego pozostaje zupełnie nienaruszona.
Mikroigłowa fala radiowa – zalecenia po zabiegu
Skóra po zabiegu mikroigłowej fali radiowej może być lekko zaczerwieniona, ale objawy te szybko mijają. W większości przypadków od razu można wrócić do normalnych aktywności, przy czym przez 24 godziny zaleca się nie wykonywać makijażu, przez 3-4 dni można stosować kremy regenerujące, a przez około tydzień zaleca się unikanie ekspozycji skóry na słońce.
Mikroigłowa fala radiowa – efekty
Zabieg mikroigłowej fali radiowej pozwala na lifting i odmłodzenie twarzy, a także poprawę elastyczności skóry ciała oraz redukcję blizn i rozstępów. Efekty zaczynają być widoczne około 2 tygodnie po pierwszym zabiegu, ale dla jak najlepszych efektów warto wykonać około 3 zabiegi w odstępie 2-3 tygodni. Warto przy tym pamiętać, że proces formowania się nowego kolagenu może trwać nawet do 6 miesięcy.
Wskazania
- wiotka skóra twarzy i ciała
- opadający owal twarzy,
- zmarszczki i bruzdy
- blizny potrądzikowe,
- przebarwienia,
- luźna skóra ciała (np. po odchudzaniu, po ciąży),
- blizny,
- rozstępy.
Przeciwwskazania
- w ciąży i podczas okresu karmienia,
- z chorobami autoimmunologicznymi,
- ze stanami zapalnymi i infekcjami skóry (aktywnym trądzikiem, opryszczką),
- z zaburzeniami onkologicznymi/chorobą nowotworową,
- z żylakami i zmianami naczyniowymi w obszarze zabiegowym.
Formularz kontaktowy