Masaż twarzy wałkiem jadeitowym: dowiedz się, jak wpływa na kondycję skóry

3 min
03/02/2022

Masaż twarzy wałkiem jadeitowym to bardzo prosty zabieg kosmetyczny, który wykonywany regularnie pozwala m.in. ujędrnić skórę, zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek, zredukować niedoskonałości i poprawić wchłanianie składników zawartych w kremach. Wałek jadeitowy nie jest drogi, a jego obsługa nie sprawia żadnych trudności. Warto jednak pamiętać, że dla kompleksowej pielęgnacji cery masaż twarzy wałkiem jadeitowym najlepiej jest łączyć z profesjonalnymi zabiegami medycyny estetycznej.

Z tekstu dowiesz się:

Jadeit to rzadko występujący w przyrodzie minerał z gromady krzemianów. Ma kilka postaci i odmian – w Polsce jadeity można znaleźć m.in. na Przedgórzu Sudeckim i na Dolnym Śląsku, poza tym kamienie te występują w Birmie, Chinach, w Japonii, we Włoszech, w USA oraz Gwatemali. Jadeit jest kamieniem kolekcjonerskim, ozdobnym i jubilerskim, ale od wieków uważa się go również za minerał o właściwościach zdrowotnych: hiszpańscy konkwistadorzy określali go mianem piedra de los rinones, czyli kamienia nerkowego. Uznawano bowiem, że jego noszenie pozwala łagodzić dolegliwości ze strony tych właśnie narządów.

Jadeit jest również ceniony w naturalnej medycynie chińskiej – w różnej formie wykorzystywano go do leczenia:

  • chorób wątroby,
  • chorób układu nerwowego,
  • depresji,
  • nerwicy.

Jak się jednak okazuje, jadeit może być stosowany również jako akcesorium przeznaczone do dbania o urodę. W większości drogerii bez problemu można zakupić jadeitowy wałek do masażu twarzy i przy jego użyciu wykonać prosty, a zarazem skuteczny domowy zabieg kosmetyczny.

Wałek jadeitowy – jak wygląda?

Jadeitowy wałek do masażu twarzy na pierwszy rzut oka może nieco przypominać kształtem maszynkę do golenia, przy czym nie jest oczywiście zakończony głowicą z ostrzem, a kamieniem jadeitowym, a częściej nawet dwoma kamieniami – jednym większym, drugim mniejszym. Dzięki temu można przeprowadzić masaż zarówno większych partii skóry, np. na czole lub policzkach, jak również niewielkich, ale zarazem newralgicznych części ciała, np. okolic oczu.

Wałek jadeitowy – jak używać?

Wałek jadeitowy do twarzy jest przyrządem nieskomplikowanym w użyciu, natomiast przed przystąpieniem do wykonywania masażu warto pamiętać o kilku kwestiach:

  • Przed zabiegiem należy oczyścić twarz – usunąć makijaż i codzienne zanieczyszczenia. Można to zrobić z zastosowaniem płynu micelarnego, mleczka do demakijażu albo żelu do mycia.
  • Jadeitowy wałek do masażu twarzy przed użyciem powinien zostać schłodzony w lodówce przez minimum godzinę.
  • Ogólna zasada korzystania z wałka jest taka, aby kierować ruchy od wewnętrznych do zewnętrznych części twarzy, masaż zacząć od szyi, a skończyć na czole, a każdy ruch powtarzać co najmniej 3 razy.
  • Ruchy wykonywane wałkiem jadeitowym powinny być odczuwalne, ale jednocześnie nie bardzo silne – tak aby na skórze nie pozostały zasinienia.
  • Przy użyciu większego wałka należy masować szyję, policzki i czoło. Mniejszy wałek przeznaczony jest do masażu okolic oczu i ust.
  • Po zakończeniu masażu wałek należy dokładnie umyć pod strumieniem bieżącej wody, osuszyć i schować do etui, tak aby był zabezpieczony przed zanieczyszczeniami.

Masaż twarzy wałkiem jadeitowym należy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu, choć nie ma przeciwwskazań, by robić to częściej – nawet 2-3 razy w tygodniu. Przed masażem można posmarować skórę kremem lub serum zawierającym składniki aktywne albo nałożyć na nią olejek – arganowy, jojoba albo cytrynowy. Zabieg będzie miał wówczas jeszcze lepsze właściwości pielęgnacyjne.

Wałek jadeitowy do twarzy – efekty masażu

Regularnie i poprawnie wykonywany masaż twarzy wałkiem jadeitowym pozwala uzyskać takie efekty, jak:

  • poprawa mikrokrążenia w obrębie twarzy,
  • ujędrnienie skóry,
  • zredukowanie widoczności zmarszczek,
  • zminimalizowanie obrzęków i opuchlizny,
  • redukcja rozszerzonych porów,
  • poprawa wchłaniania składników odżywczych, witamin i innych substancji znajdujących się w kosmetykach do pielęgnacji twarzy.

Masaż twarzy wałkiem jadeitowym – z jakimi zabiegami medyny estetycznej warto go połączyć?

Choć regularne sięganie po wałek jadeitowy może poprawić ogólną kondycję skóry, to jednak dla kompleksowego zadbania o cerę warto tego typu zabiegi domowe łączyć z profesjonalnymi procedurami medycyny estetycznej. Mało elastyczna, wiotka skóra twarzy, głębokie zmarszczki i bruzdy, opadający owal twarzy – w takich sytuacjach potrzebne być może bardziej specjalistyczne wsparcie. W klinice Estell osobom borykającym się z tego typu problemami zalecamy m.in. zabieg ujędrniający z wykorzystaniem skoncentrowanej fali radiowej oraz zabieg mikroigłową falą radiową.

Zabieg ujędrniający z wykorzystaniem skoncentrowanej fali radiowej to zabieg, podczas którego wykorzystuje się właściwości energii wnikających w skórę fal radiowych. Podgrzewają one tkankę, co z jednej strony powoduje skrócenie już istniejących włókien kolagenowych, z drugiej – stymuluje produkcję nowego kolagenu. Pozwala to na poprawę jędrności i elastyczności skóry, uniesienie owalu twarzy i redukcję oznak starzenia się. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu chłodzenia zabieg nie wywołuje dyskomfortu, a pacjent odczuwa jedynie ciepło. Efekty widać już po jednym zabiegu ujędrniającym z wykorzystaniem skoncentrowanej fali radiowej, ale dla jak najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 4-6 procedur.

Właściwości energii fal radiowych wykorzystuje się również podczas zabiegu mikroigłową falą radiową, przy czym w tym przypadku fale te emitują izolowane mikroigły, którymi wykonuje się nakłucia na głębokość od 0,5 do 4 mm. Energia fal radiowych także pobudza procesy produkcji kolagenu, ale pozytywnie na stan skóry wpływa również sam proces mikronakłuwania – natychmiast przyspieszają naturalne procesy regeneracji i tworzenia się nowych, nieuszkodzonych komórek. Zabieg mikroigłową falą radiową umożliwia poprawę napięcia skóry, redukcję zmarszczek, uniesienie owalu twarzy oraz wyrównanie kolorytu skóry.