O zabiegu
Elektromagnetyczna stymulacja mięśni to zabieg wykorzystujący właściwości pola magnetycznego o wysokiej intensywności, które przepływa przez ciało i wywołuje tysiące bezbolesnych skurczów mięśni. Pozwala to na ich perfekcyjne wyrzeźbienie, a niejako przy okazji – również na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu.
Elektromagnetyczna stymulacja mięśni – co to za zabieg?
Elektromagnetyczna stymulacja mięśni opiera się na właściwościach pola magnetycznego o wysokiej intensywności. Przepływa ono przez ciało i wnika w tkanki na głębokość nawet 4-6 cm. Jego obecność wywołuje tzw. skurcze supramaksymalne, czyli tysiące mimowolnych, całkowicie bezbolesnych skurczów mięśni. Jest to niemożliwe do osiągnięcia nawet podczas najbardziej intensywnych treningów. Dzięki temu jednocześnie dochodzi do wzmocnienia masy mięśniowej, perfekcyjnego wyrzeźbienia poszczególnych mięśni, a także procesu lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych, co powoduje redukcję nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej.
Elektromagnetyczna stymulacja mięśni – przebieg zabiegu
Elektromagnetyczna stymulacja mięśni rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem – jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań, może zostać wykonany na tej samej wizycie. Wykonywany jest w pozycji leżącej. Warto się na niego zgłosić w wygodnym ubraniu (leginsy, dres) – wówczas nie będzie konieczności zdejmowania odzieży.
Zabieg na jedną okolicę ciała trwa około 30 minut. Specjalista przykłada do ciała dwie wytwarzające pole magnetyczne głowice, przypominające nieco wyglądem żelazka. Umieszczane są tam, gdzie występuje nagromadzenie tkanki tłuszczowej, cellulit lub gdzie istnieje potrzeba wyrzeźbienia mięśni. Głowice są stabilizowane pasami i rozpoczynają one pracę, wytwarzając pole magnetyczne wywołujące skurcz mięśni (nawet 20 tys. skurczów w ciągu pół godziny). Pacjent odczuwa to jako mrowienie, wibracje i regularne skurcze, przy tym nie jest to bolesne – w trakcie zabiegu wielu pacjentów czyta gazetę albo książkę.
Elektromagnetyczna stymulacja mięśni – zalecenia po zabiegu
Elektromagnetyczna stymulacja mięśni to zabieg całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Jeśli pacjent nie jest osobą aktywną fizycznie, może się pojawić uczucie zmęczenia jak po wizycie na siłowni, ale poza tym niepotrzebna jest jakakolwiek rekonwalescencja. Przez kilka tygodni warto pić więcej wody niż zazwyczaj i stosować dietę niskotłuszczową, co usprawni spalanie i usuwanie rozbitych komórek tłuszczowych.
Elektromagnetyczna stymulacja mięśni – efekty zabiegu
Elektromagnetyczna stymulacja mięśni pozwala na wyrzeźbienie mięśni, redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Dobre efekty daje już wykonanie jednego zabiegu, ale zaleca się przeprowadzenie serii 4-5 zabiegów w odstępach 3-5 dni.
Wskazania
- miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa (brzuch, uda, pośladki, biodra),
- miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa (brzuch, uda, pośladki, biodra),
- mało jędrne, płaskie lub opadające pośladki,
- wiotki, mało umięśniony brzuch,
- rozstępy mięśni prostych brzucha po porodzie.
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia,
- ciąża i okres karmienia,
- obecność implantów w obszarze zabiegowym,
- padaczka,
- ciężka niewydolność serca/płuc,
- choroba nowotworowa,
- obfita miesiączka.
Elektrostymulacja mięśni
Elektrostymulacja mięśni
Formularz kontaktowy