O zabiegu
Nadmierne owłosienia może powodować dyskomfort nie tylko ze względów estetycznych, lecz także higienicznych. Współczesne kanony piękna promują gładkie, pozbawione włosków ciało. Dlatego też laserowe zabiegi medycyny estetycznej, służące trwałemu usunięciu różnego rodzaju owłosienia, stają się coraz bardziej popularne. Jednym z najnowocześniejszych urządzeń służących do depilacji laserowej jest laser diodowy. Wyróżnia go skuteczność, długotrwałość efektów oraz brak skutków ubocznych.
Na czym polega zabieg epilacji laserem wysokoenergetycznym i jak działa laser diodowy?
Laser diodowy to najszybsza oraz najskuteczniejsza metoda walki z niechcianym owłosieniem. Światło lasera osiąga moc nawet do 4800 W i pozwala na użycie 4 rodzajów fal: aleksandrytowej, diodowej, blend oraz yagowej. Dzięki temu możliwa jest nie tylko skuteczna redukcja owłosienia z różnych części ciała, lecz także przeprowadzenie dodatkowych zabiegów, m.in. leczenie grzybicy paznokci, usunięcie zmian naczyniowych, trądziku oraz przebarwień skóry.
Epilacja laserowa działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, czyli procesu, w którym energia świetlna jest pochłaniana przez melaninę znajdującą się wewnątrz mieszka włosowego, powodując jego zniszczenie. Dzięki laserowi diodowemu o bardzo wysokiej mocy, trybie pracy opartym na dostarczaniu energii w bardzo krótkich impulsach oraz emitowaniu fal o różnej długości włoski zostają szybko i trwale usunięte, bez wpływu na skórę. W przeciwieństwie do innych metod epilacji laser diodowy pozwala dotrzeć nawet do najjaśniejszych włosków.
Ponadto urządzenie ma funkcję chłodzenia kontaktowego pracującą w trybie statycznym (1-3 Hz) lub dynamicznym (5-10 Hz), która łagodzi dyskomfort i powoduje, że depilacja jest praktycznie bezbolesna.
Depilacja laserem diodowym – przebieg zabiegu
Przebieg epilacji laserem wysokoenergetycznym zależy od obszaru, który ma być poddany zabiegowi. Przed rozpoczęciem specjalista przeprowadza krótki wywiad z pacjentem w celu omówienia jego stanu zdrowia i ewentualnych chorób skóry, które mogą wpłynąć na skuteczność zabiegu lub zwiększyć ryzyko powikłań.
Kolejnym krokiem jest oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, pozostałości makijażu i sebum oraz nałożenie na nią żelu chłodzącego. Ma on za zadanie schłodzić depilowany obszar i ułatwiać dotarcie impulsów światła do mieszków włosowych.
Po nałożeniu żelu specjalista przystępuje do epilacji laserem wysokoenergetycznym. Urządzenie emituje wiązkę światła o wysokiej energii, która przenika przez skórę i dociera do cebulek włosowych. Zabieg jest wykonywany na zasadzie skanowania wybranego obszaru jednostajnym ruchem głowicy, co pozwala na równomierne usunięcie owłosienia z całej powierzchni skóry. Ponieważ laser do epilacji diodowej ma funkcję chłodzenia kontaktowego, procedura jest praktycznie bezbolesna dla Pacjenta.
Depilacja laserem diodowym – efekty
Po zakończeniu zabiegu wybrany obszar skóry może być nieco zaczerwieniony. Specjalista nakłada na niego krem łagodzący, który przyspiesza regenerację oraz zwiększa nawilżenie skóry. Zaleca się unikanie ekspozycji na słońce oraz stosowanie kremów z filtrem UV przez około 2-3 dni po zabiegu.
Wskazania
- owłosienie na rękach,
- owłosienie na nogach,
- owłosienie pach,
- owłosienie okolic bikini,
- owłosienie na ramionach,
- owłosienie klatki piersiowej,
- owłosienie na plecach,
- owłosienie na pośladkach.
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia,
- przewlekłe choroby skóry (AZS, łuszczyca, bielactwo),
- świeża opalenizna,
- przyjmowanie leków światłouczulających,
- terapia retinoidami,
- epilepsja,
- infekcje bakteryjne i wirusowe, w tym opryszczka,
- choroby nowotworowe.
Najczęściej zadawane pytania
Dzień przed zabiegiem należy ogolić wybrany obszar skóry, uważając, by jej nie podrażnić, ponieważ jest to przeciwwskazaniem do epilacji laserem wysokoenergetycznym. Najlepiej wykonać to golarką. By depilacja przebiegła prawidłowo, na 4 tygodnie przed zabiegiem nie można stosować żadnych depilujących kosmetyków, wosku ani wyrywać włosków pęsetą. Zabronione jest także zażywanie niektórych leków i maści z witaminą A, C, retinolem czy kwasami. Należy również zachować dwutygodniowy odstęp między depilacją a ostatnim opalaniem.
Z zabiegów laserem diodowym mogą skorzystać wszystkie osoby, które chcą pozbyć się niechcianego owłosienia z dowolnego obszaru ciała, w tym na twarzy, nogach, plecach, okolicy bikini czy pach. Metoda jest doskonała dla osób z różnymi typami skóry i kolorem włosów, które mają dość tradycyjnego golenia za pomocą maszynki lub wosku.
Ilość zabiegów jest uzależniona od intensywności owłosienia, predyspozycji genetycznych oraz cyklu życia włosa. Tylko włoski, które są na etapie anagenu, pozwalają na zabiegi impulsami lasera. Zazwyczaj zaleca się od 4 do 8 serii zabiegów.
Formularz kontaktowy