Naturalne procesy starzenia się, niezdrowy tryb życia i narażenie na działanie szkodliwych czynników wpływają negatywnie na wygląd skóry, która traci elastyczność, młody wygląd i jędrność. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, żeby uelastycznić skórę – i to bez względu na wiek czy styl życia!
Domowe sposoby na ujędrnienie skóry twarzy i poprawę jej owalu
Skóra może tracić jędrność z różnych przyczyn. Wraz z wiekiem w organizmie ubywa kolagenu i elastyny, czyli substancji odpowiedzialnych za elastyczność skóry. Na kondycję skóry w bardzo negatywny sposób wpływają ciąża, a także szeroko rozumiany niezdrowy styl życia – niedobór aktywności fizycznej czy nieprawidłowa dieta.
Wśród domowych sposobów na jędrną skórę twarzy należy oczywiście wymienić codzienną pielęgnację skóry za pomocą kosmetyków ujędrniających. Właściwie dobrane kremy i balsamy wspomagają wiotczejącą tkankę, pozwalając ją lepiej napinać i nawilżać, ale także dobrze odżywić skórę. Żeby cieszyć się sprężystą skórą kilkanaście lat dłużej, warto stosować również regularny masaż twarzy, szczotkowanie na sucho czy popularną ostatnio jogę twarzy.
Jak ujędrnić brzuch i uda ćwiczeniami fizycznymi?
Jedną z polecanych metod na ujędrnianie skóry są odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne – poprawiają one kondycję, usprawniają układ ruchu, a także mają ogólny pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Możliwości jest mnóstwo! Miłośniczki sportów zespołowych mogą się zdecydować np. na siatkówkę lub koszykówkę, mnóstwo zwolenniczek mają także zajęcia fitness prowadzone przez wyspecjalizowanych instruktorów, aerobic, nordic walking czy ćwiczenia na rowerach stacjonarnych oraz bieżniach. Ruszać się można jednak także w domowym zaciszu – wystarczy jedynie trochę miejsca i chęci, a przykładów ćwiczeń wzmacniających i ujędrniających całe ciało lub jego poszczególne partie jest wiele. Brzuszki, przysiady, skłony, nożyce – regularność i konsekwencja przynosi zaskakująco dobre efekty!
Zabiegi ujędrniające skórę twarzy
W warszawskiej klinice Estell proponujemy pacjentom szereg zabiegów, które wykazują skuteczność, kiedy owal twarzy opada, a skóra staje się mniej sprężysta. Zabiegi redukują przebarwienia i zmarszczki oraz poprawiają rysy twarzy. Najlepsze efekty pozwalają uzyskać m.in. Nlift, nici liftingujące czy radiofrekwencyjny lifting urządzeniem Embrance.
Terapia łączona wykorzystująca lifting podczerwienią z modelowaniem partii twarzy przy użyciu wypełniaczy z kwasem hialuronowym
Zabieg łączy w sobie aż 4 procedury:
- termolifting z wykorzystaniem dalekiej podczerwieni – dzięki podgrzaniu tkanek do temperatury 65°C pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu w skórze, jednocześnie prowadząc do skurczu już istniejących włókien kolagenowych, dzięki czemu ulegają skróceniu do pierwotnej długości,
- mezoterapię hydroliftingującą z użyciem preparatu zawierającego kwas hialuronowy, hydroksyapatyt oraz kombinację aminokwasów,
- wypełniacze ubytków tkankowych oparte na usieciowanym kwasie hialuronowym,
- pielęgnację kosmetykami oraz suplementami po zabiegu, już w warunkach domowych dla utrwalenia i wzmocnienia efektów wykonanych zabiegów.
Procedura zapewnia kompleksową odnowę i rewitalizację skóry. Pozwala ją nawodnić, poprawia napięcie oraz sprężystość, dzięki czemu skóra staje się odmłodzona i wyraźnie w lepszej kondycji.
Nici liftingujące
Stosowane w klinice Estell nici liftingujące są wykonane z polidioksonanu (PDO) – syntetycznego włókna, które jest bioobojętne dla organizmu, trwałe oraz elastyczne. Nici napinają skórę tworząc swoiste rusztowanie, wokół którego produkowane są ze zmożoną intensywnością włókna kolagenowe i elastynowe odpowiedzialne za poprawę opadającego owalu twarzy oraz elastyczności skóry.
Radiofrekwencyjny lifting
Kiedy skóra staje się wiotka, warto sprawdzić jak działa radiofrekwencja mikroigłowa. Podczas zabiegu wykorzystywane są właściwości fal radiowych, które podgrzewając tkanki, poprawiają elastyczność i napięcie skóry. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych aplikatorów, pacjenci mogą oczekiwać spektakularnego efektu liftingu.
Jak poprawić jędrność wiotkiej skóry? Mikroigłowa fala radiowa na twarz i ciało
Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem, który polega na wykonywaniu mikronakłuć skóry za pomocą izolowanych igieł emitujących fale radiowe. Stosuje się go zarówno na twarz, jak i na ciało, a jego celem jest odmłodzenie i głęboka przebudowa naszej skóry. Zabieg Morpheus działa na dwa sposoby: z jednej strony korzyść przynosi samo naruszenie ciągłości skóry za pomocą mikroigieł przyspieszając proces regeneracji oraz produkcję nowych komórek skóry. Z drugiej, emisja fal radiowych pozwala na produkcję kolagenu oraz skurcz włókien kolagenowych, które skracają się do właściwej długości. Zabieg pozwala na uzyskanie efektu liftingującego na twarzy oraz na poprawę elastyczności skóry ciała, redukcję zmarszczek, blizn i rozstępów.