O zabiegu
Kriolipoliza to innowacyjny zabieg polegający na redukcji tkanki tłuszczowej poprzez jej kontrolowane wymrożenie. Stanowi bezpieczną alternatywę dla medycznego zabiegu klasycznej liposukcji, podczas którego nie dochodzi do uszkodzenia tkanek okalających tkankę tłuszczową. Kriolipoliza nie wymaga żadnej rekonwalescencji, a pierwsze efekty są dostrzegalne już kilka dni po zabiegu.
Na czym polega kriolipoliza i w jaki sposób redukuje tkankę tłuszczową?
Kriolipoliza jest bezinwazyjną metodą wychładzania i usuwania nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, szczególnie podatnej na działanie zimna i zamrażania. Procedura wywołuje kontrolowany stan zapalny, a następnie rozpad lipidów, czyli lipolizę. Na skutek działania niskiej temperatury, sięgającej do -10 stopni Celsjusza, przez około 60 minut komórki tłuszczowe są poddawane eliminacji i miejscowej redukcji. Następnie zostają usunięte z organizmu za pomocą układu limfatycznego.
Zabieg kriolipolizy polega na oddziaływaniu wyłącznie na komórki tłuszczowe (adipocyty) w celu spowodowania ich rozpadu. To zatem bezpieczna alternatywa dla liposukcji czy lasera, która służy do redukcji miejscowej otyłości oraz modelowania sylwetki. Większy ubytek tkanki tłuszczowej wymaga wykonania serii zabiegów. Pozwala to uzyskać lepsze efekty. Choć przy kriolipolizie może być odczuwany lekki dyskomfort w związku z miejscowym zimnem, cały zabieg jest bezbolesny.
W przypadku kriolipolizy stosowane jest obecnie innowacyjne urządzenie wyposażone w unikalną głowicę i technologię LED wzmacniającą efekt redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Kriolipolizę należy powtarzać co 6 tygodni.
Kriolipoliza – przebieg zabiegu
Specjalista dobiera parametry pracy urządzenia (zasysanie pulsacyjne lub ciągłe) oraz odpowiedni do danej partii ciała aplikator. Jest on pokrywany warstwą specjalnej substancji na bazie gliceryny, co chroni skórę przed odmrożeniem. Aplikator zasysa wybrany fałd skóry i zaczyna chłodzić tkankę tłuszczową. Pacjent odczuwa to jako delikatne mrowienie i zimno. Po zabiegu wykonywany jest jeszcze masaż manualny.
Kriolipoliza – zalecenia po zabiegu
Tuż po kriolipolizie najczęściej skóra jest zaczerwieniona, co ustaje po kilku godzinach. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać solarium, sauny, gorących kąpieli oraz wysiłku fizycznego. Aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny, trzeba pić co najmniej 2 litry wody dziennie, aby ułatwić usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu.
Żeby wspomóc kriolipolizę w pierwszych dniach od zabiegu, zaleca się unikanie spożywania produktów wysokobiałkowych i wysokotłuszczowych oraz stosowanie zbilansowanej diety. Poziom tkanki tłuszczowej maleje wówczas znacznie szybciej.
Kriolipoliza – efekty
U większości Pacjentów pierwsze efekty kriolipolizy są widoczne po około dwóch tygodniach, a pełne po około miesiącu. Wykonanie serii zabiegów pozwala uzyskać ostateczne rezultaty porównywalne z metodami inwazyjnymi. Kriolipoliza umożliwia pozbycie się od 25 do 40% grubości warstwy tłuszczu.
Wskazania
- nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu czy biodrach,
- cellulit na udach, pośladkach,
- tłuszcz na udach (bryczesy) czy w okolicy kolan,
- nadmiar tkanki tłuszczowej na podbródku czy klatce piersiowej,
- tłuszcz na przedramionach, boczki.
Przeciwwskazania
- ciąża i okres karmienia,
- nieuregulowane choroby tarczycy,
- choroby wątroby,
- padaczka,
- przewlekłe choroby skóry (AZS, łuszczyca, bielactwo),
- infekcje skóry (również opryszczka),
- choroby nowotworowe.
Najczęściej zadawane pytania
Jedną z innowacyjnych i najskuteczniejszych metod jest kriolipoliza. To nieinwazyjna metoda i alternatywa dla odsysania tłuszczu, w której wywołuje się zamrożenie komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich usunięcia.
Cennik kriolipolizy różni się w zależności od jakości sprzętu czy renomy placówki, gdzie wykonuje się zabieg. Jest to jednak jeden z najkorzystniejszych zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej pod względem ceny oraz efektów.
Kriolipoliza - wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza - wymrażanie tkanki tłuszczowej
Formularz kontaktowy