O zabiegu
Nietrzymanie moczu to przykra i uciążliwa dolegliwość, która często dotyczy także młodych osób i może pojawić się na skutek powikłań po porodzie, osłabienia mięśni dna miednicy czy niewydolności struktur wewnątrz cewki moczowej. Powodem mimowolnej mikcji może być też nieprawidłowe połączenie pomiędzy układem moczowym a pochwą. Pacjentka cierpiąca na nietrzymanie moczu zazwyczaj nie może w pełni cieszyć się wykonywaniem codziennych zajęć w sposób komfortowy, często towarzyszy jej też złe samopoczucie. Na szczęście możliwe jest laserowe leczenie nietrzymania moczu oraz inne metody leczenia, takie jak rewitalizacja pochwy czy zastosowanie osocza bogatopłytkowego, które pomogą opanować problem nietrzymania moczu.
Przyczyny nietrzymania moczu a dobór zabiegu
Medycyna estetyczna oferuje dziś kilka rozwiązań problemu nietrzymania moczu. Kluczem do sukcesu jest konsultacja ze specjalistą, który dokładnie zapozna się z konkretnym przypadkiem danej pacjentki i dobierze odpowiedni zabieg.
Metod leczenia nietrzymania moczu jest kilka. Może się okazać, że wcale nie jest potrzebny inwazyjny zabieg operacyjny, wykonywany z udziałem urologa czy innych lekarzy specjalistów. Bardzo często pozbycie się wysiłkowego nietrzymania moczu z użyciem metod z zakresu medycyny estetycznej jest wystarczające dla rozwiązania problemu.
Laserowe leczenie nietrzymania moczu w Warszawie — na czym polega zabieg?
Laserowe zabiegi na nietrzymanie moczu to jedne z najnowocześniejszych działań w dziedzinie ginekologii estetycznej. W klinice Estell w Warszawie leczenie niekontrolowanego oddawania moczu i pełną rewitalizację okolic intymnych przeprowadzamy za pomocą innowacyjnego ginekologicznego lasera CO2. Zastosowany laser poprawia napięcie i dogłębnie nawilża okolice intymne oraz stymuluje skórę do odbudowy włókien kolagenowych.
Działanie lasera polega na wprowadzeniu energii w głąb tkanek, co skutkuje obkurczeniem pochwy, poprawą elastyczności, sprężystości i jakości życia. Podczas wykonywania działania może zostać zastosowane znieczulenie w postaci kremu, choć proponowany zabieg jest bezbolesny.
Nietrzymanie moczu – leczenie innymi metodami
Wśród zabiegów przynoszących doskonałe efekty w leczeniu nietrzymania moczu u kobiet znajduje się również rewitalizacja pochwy oraz działanie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. W pierwszym przypadku zabieg na nietrzymanie moczu dotyczy procedury polegającej na zastosowaniu radiofrekwencji i fal radiowych. Na skutek ich działania zostaje pobudzona produkcja nowego kolagenu i elastyny, co wpływa na ujędrnienie i pozwala wrócić do codziennych czynności.
Inną, równie skuteczną metodą jest osocze bogatopłytkowe, pozyskiwane bezpośrednio z krwi pacjenta. Zabieg polega na wszczepieniu w okolice zabiegowe substancji zawierającej duże ilości płytek krwi oraz składników z czynnikami wzrostu o właściwościach regeneracyjnych. Tego typu mezoterapia jest jednym ze sposobów leczenia nietrzymania moczu z najmniejszym możliwym ryzykiem wystąpienia powikłań.
Wskazania
- nietrzymanie moczu w czasie wysiłku fizycznego — związane ze wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej (kichanie, kaszel, śmiech),
- naglące nietrzymanie moczu — potrzeba natychmiastowego oddania moczu,
- mieszane nietrzymanie moczu — połączenie powyższych problemów.
Przeciwwskazania
- ciąża,
- miesiączka i krwawienia z dróg rodnych,
- nowotwory,
- infekcje intymne.
Najczęściej zadawane pytania
Skuteczne leczenie nietrzymania moczu często zapewniają zabiegi wykonywane w ramach medycyny estetycznej, takie jak działania z wykorzystaniem lasera lub też procedury rewitalizacyjne, w tym osocze bogatopłytkowe i mezoterapia.
Nietrzymanie moczu jest zwykle spowodowane osłabieniem mięśni dna miednicy lub nadmiernym ciśnieniem w obrębie jamy brzusznej. Czynniki takie jak wiek, ciąża, otyłość, palenie papierosów i niektóre choroby również mogą przyczyniać się do wystąpienia tego problemu. Leczenie może obejmować wzmocnienie mięśni, farmakoterapię lub interwencję chirurgiczną.
Wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej nie wymaga stosowania znieczulenia, ponieważ to działania bezbolesne. Istnieje jednak możliwość zastosowania znieczulenia miejsca zabiegowego za pomocą specjalnego kremu.
Formularz kontaktowy