Lifting brwi – jakie daje efekty? Jak się przeprowadza zabieg podniesienia brwi?

2 min
01/03/2023

Opadające brwi sprawiają, że twarz wygląda na wiecznie zmęczoną, smutną, nawet gdy jesteśmy wypoczęci i w doskonałym humorze. Lifting brwi to powszechnie wykonywany zabieg, który za pomocą różnych metod pozwala specjaliście przeprowadzić korektę brwi, podnosząc komfort życia pacjenta. Sprawdź, na czym polega lifting brwi nićmi i metodą chirurgiczną połączony z blefaroplastyką powiek górnych.

Kiedy wykonuje się lifting brwi? Wskazania do zabiegu. Lifting brwi nićmi lub chirurgiczny lifting brwi połączony z plastyką powiek

Dla kogo przeznaczony jest zabieg? Lifting brwi (nićmi lub operacyjny) jest wykonywany najczęściej w przypadku osób, u których opadające brwi nadają twarzy nieprzyjaznej prezencji. Na zabieg uniesienia brwi często decydują się też pacjenci chcący odmłodzić rysy i wizualnie odjąć sobie lat (procedura sprawia, że oko wydaje się bardziej otwarte).

Część pacjentów decyduje się na lifting czoła i brwi, który pozwala nie tylko skorygować okolicę łuków brwiowych, ale też zniwelować zmarszczki na czole. Niektórzy poddają się też dodatkowo plastyce powiek górnych. Wskazaniem do blefaroplastyki jest m.in. nadmiar skóry na powiekach górnych, który może ograniczać pole widzenia, co znacznie obniża jakość codziennego funkcjonowania.

Lifting brwi nićmi zwykle wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Implantacji rozpuszczalnych nici pod skórę dokonuje doświadczony chirurg plastyczny (podobne jak w przypadku liftingu operacyjnego). Specjalne nici liftingujące pozwalają wymodelować okolicę skroniową, dając naturalny i odwracalny efekt. Zabieg nie pozostawia widocznych blizn, a rekonwalescencja jest znacznie krótsza, niż przy metodzie chirurgicznej.

Operacyjny lifting brwi połączony z plastyką powiek także jest przeprowadzany przy zastosowaniu środka o miejscowym działaniu znieczulającym (nie wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego). Na czym polega? Jeśli chodzi o blefaroplastykę (korektę powiek), chirurg plastyk dokonuje precyzyjnych cięć w załamaniu powieki górnej, usuwając zbędną skórę, tłuszcz i niekiedy również mięsień, a następnie zakłada szwy, które są usuwane w ciągu około 7 dni po zabiegu. Przez kolejne dni może wystąpić obrzęk i zasinienie w okolicy oczu, co jest naturalną reakcją organizmu. Typowym objawem jest też zespół suchego oka i bolesność obszaru poddanego korekcji.

Z kolei zabieg liftingu (podniesienie brwi ku górze) polega na wykonaniu nacięć w rejonie czołowo-skroniowym, by podreperować skórę do samego brzegu oczodołu.

Lifting brwi – przeciwwskazania. Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu? 

Każda procedura zabiegowa jest ograniczona różnymi przeciwwskazaniami. W przypadku liftingu brwi do głównych czynników wykluczających zaliczamy:

  • chorobę nowotworową,
  • ciążę i karmienie piersią,
  • aktywne infekcje,
  • stany zapalne,
  • przerwanie ciągłości skóry w obszarze zabiegowym,
  • zły stan ogólny organizmu,
  • choroby skóry w problematycznym rejonie.

Lifting brwi metodą chirurgiczną, jak i nićmi liftingującymi zawsze jest poprzedzony indywidualną konsultacją z lekarzem. Podczas spotkania w gabinecie specjalista informuje pacjenta o wskazaniach, przeciwwskazaniach, przebiegu całej procedury, ocenia stan skóry, wybiera odpowiednią technikę zabiegową i podejmuje decyzję o kwalifikacji. Lekarz może zlecić też wykonanie podstawowych badań krwi i moczu.

Co daje lifting brwi? Potencjalne efekty zabiegu – wygładzenie zmarszczek na czole, podniesienie linii brwi

Lifting brwi przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę nadaje spojrzeniu wyrazistości i świeżości, szczególnie w połączeniu z korektą górnych powiek. Zabieg wygładza zmarszczki, poprawia wygląd całej górnej części twarzy, może być przeprowadzony różnymi technikami w zależności od potrzeb danego pacjenta. Oczywiście, aby uniknąć ewentualnych powikłań pozabiegowych, należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich.

Osoby zainteresowane szczegółami dotyczącymi liftingu brwi i korekty powiek, zapraszamy na konsultację do naszej kliniki Estell w Warszawie. Dowiedz się również, jakie inne zabiegi pod oczy i okolice oczu skutecznie poprawią wygląd Twojej twarzy.

Źródła:

https://podyplomie.pl/stomatologia/30015,nici-liftingujace-bez-wprawnej-reki-operatora-nie-zdzialaja-cudu

https://www.umb.edu.pl/photo/pliki/WF_jednostki/samodzielna-pracownia-medycyny-estetycznej/podrecznik-podstawy_medycyny_estetycznej_ap_ver3.pdf