Metamorfoza P. Joanny Klinika Marzeń TVN
Pani Joanna, lat 44
Przed i Po

Kochający syn Damian zgłosił mamę do Kliniki aby spełnić jej najskrytsze marzenia. Marzeniem naszej pacjentki, która kilka lat temu wygrała walkę z nowotworem piersi i przeżyła dodatkowo odejście męża było odzyskać młody wygląd twarzy.

1. Przeprowadzone zabiegi
Zabieg Azzalure (toksyna botulinowa na 1/3 górną twarzy)
Dolina łez – wypełnienie kwasem hialuronowym
Wolumetria twarzy za pomocą Ellance S
Modelowanie czerwieni wargowej kwasem hialuronowym
Ultradźwiękowy lifting

Nad metamorfozą Pacjentki czuwali dr Ewa Adamska lekarz medycyny estetycznej oraz dr n. med. Krzysztof Jakubowski.

2. Jak przebiega terapia?

Pani Joanna w pierwszej kolejności miała wykonany zabieg z zastosowaniem preparatu Azzalure, czyli toksyną botulinową na górną część twarzy. Jest to najskuteczniejsza metoda redukcji zmarszczek mimicznych, które powstają w wyniku nadmiernej pracy konkretnych mięśni. Dzięki temu pacjentka pozbyła się bruzd w okolicy czoła oraz oczu. Następnie okolica oczy została odświeżona poprzez wypełnienie kwasem hialuronowym tzw. doliny łez. Efektem zabiegu było zredukowanie obrzęków i zasinień oraz uzyskanie efektu odświeżonej i promiennej skóry tym obszarze.

Skóra Pani Joanny pozbawiona była jędrności i elastyczności. Aby poprawić jej wygląd i proporcje twarzy dr Jakubowski wykonał zabieg wolumetrii, który polegał na podaniu preparatu Ellance S w miejsca, które wymagały uwydatnienia. Zabieg pięknie wymodelował kontury twarzy dzięki czemu nasza pacjentka uzyskała młodszy wygląd.

W trakcie tej samej procedury zabiegowej doktor Jakubowski wykonał zabieg modelowania czerwieni wargowej preparatem zawierającym kwas hialuronowy. Usta pacjentki zostały subtelnie podkreślone i uwydatnione a czerwień warg bardziej intensywna.
Ostatnim elementem metamorfozy był zabieg Ulthera, wykonany na górnej części twarzy przez dr Ewę Adamską. Ulthera wykorzystuje energię ultradźwięków i służy do bezinwazyjnego liftingu skóry twarzy, szyi i dekoltu. W efekcie tego zabiegu skóra zostaje widoczne odmłodzona. Znacznemu spowolnieniu ulega także naturalny proces starzenia się jej komórek. Rezultatem zabiegu na twarz jest między innymi wyraźne uniesienie górnych powiek. Dzięki temu spojrzenie staje się bardziej otwarte, a twarz nabiera odświeżonego, młodszego wyglądu.

3. Etapy terapii

Etap I

nazwa zabiegu: czas trwania cena
Zabieg Azzalure (toksyna botulinowa na 1/3 górną twarzy) 30 min od 500 zł
Dolina łez – wypełnienie kwasem hialuronowym 30 min od 800 zł
Wolumetria twarzy za pomocą Ellance S 60 min od 1200 zł
Modelowanie czerwieni wargowej kwasem hialuronowym 30 min od 1000 zł
Ultradźwiękowy lifting 50 min od 1200 zł
4. Wrażenia po metamorfozie

Przeżycia spowodowane chorobą nauczyły Panią Joannę, jak bardzo należy cieszyć się życiem i jak jest ono cenne. Została instruktorką Zumby dla kobiet chorych na raka i osób starszych, angażuje się bardzo czynnie w organizacji onkocafe. My przywróciliśmy blask jej twarzy i wydobyliśmy piękno, które na co dzień skrywała w sobie. Efekty zabiegów przeszły najśmielsze oczekiwania pani Joanny, która cieszy się jędrną, elastyczną, wypełnioną i zregenerowaną skórą.

Zobacz metamorfozy

Pani Dorota, lat 45
Pani Dorota od dłuższego czasu chciała oddać się w ręcę specjalisty medycyny estetycznej. Patrząc na swoje zdjęcia widziała wiele rzeczy, z których nie była zadowolona. Szczególną uwagę zwracała na utracony owal twarzy, zmarszczki i asymetryczne usta.
Dowiedz się więcej

Pani Daria, lat 41
Pani Daria niedawno straciła na wadze prawie 30kg. Aktywny tryb życia pozwolił jej utrzymać dobrą kondycję ciała, ale niestety cały proces odbił się na stanie skóry twarzy, która straciła jędrność i blask. Pojawiające się stopniowo pierwsze oznaki upływającego czasu sprawiły również, że twarz utraciła wyraźny owal...
Dowiedz się więcej

Pani Joanna, lat 48
Każda kobieta stara się zaakceptować pojawiające się zmiany na swojej twarzy wynikające z postępującego procesu starzenia się. Tak było również w przypadku Pani Joanny. Aby jednak poprawić swoją samoocenę i dobre samopoczucie postanowiła odmienić swój wygląd. Do metamorfoz przystąpiła z entuzjazmem...
Dowiedz się więcej

Pani Daria, lat 40
Każda dekada życia zmusza do podsumowań. Tak było również w przypadku pani Darii, która na 40. urodziny postanowiła sama zrobić sobie prezent i zmienić coś w swoim wyglądzie. Upływający rok był dla niej rewolucyjny, zamiana pracy, założenie własnej firmy i okrągłe urodziny spowodowały, że zapragnęła...
Dowiedz się więcej

Pani Anna, lat 43
Pani Anna poświęciła się wychowaniu dwójki chorych dzieci. Córka Karolina zgłosiła swoja mamę do programu aby pomóc jej z problemem opadających powiek, który stanowił już nie tylko problem estetyczny ale również funkcjonalny, ograniczając jej pole widzenia. Pacjentka zgłosiła nam również ogólne pogorszenie wyglądu twarzy spowodowane procesem starzenia.
Dowiedz się więcej

Pani Izabela, lat 47
Pani Izabela przeszła podwójną mastektomię a chemioterapia zniszczyła jej twarz i zęby. Siostra Pani Izabeli zmarła w wieku 27 lat na raka mózgu. Kobieta została rodziną zastępczą dla dwójki dzieci zmarłej siostry. Jest Prezesem Piotrkowskiego Stowarzyszenia Amazonek...
Dowiedz się więcej