O zabiegu
Peelingi chemiczne to zabiegi, które polegają na poddaniu skóry działaniu preparatów o efekcie złuszczającym, najczęściej na bazie kwasów. Złuszczają one wierzchnie warstwy naskórka, a dzięki temu oczyszczają skórę, wygładzają ją, redukują rozszerzone pory i blizny potrądzikowe, a nawet spłycają drobne zmarszczki.
Peelingi chemiczne – co to jest
Peelingi chemiczne to zabiegi bardzo często wykonywane w klinikach medycyny estetycznej ze względu na swoją niewielką inwazyjność, a także szerokie spektrum działania. Polegają one na aplikacji na skórę preparatu o działaniu złuszczającym, najczęściej na bazie kwasów, np. migdałowego, salicylowego albo pirogronowego. Substancje te pozostają na skórze przez określony czas i wnikają na różną jej głębokość, złuszczając warstwy martwego naskórka, co daje określone efekty estetyczne i zdrowotne.
W klinice Estell peelingi chemiczne wykonujemy przy użyciu preparatów marki Sesderma – bezpiecznych, skutecznych i posiadających wszystkie niezbędne certyfikaty jakości.
Peelingi chemiczne – przebieg zabiegu
Peelingi chemiczne zawsze poprzedzone są konsultacją ze specjalistą – w jej trakcie diagnozuje się problemy pacjenta, omawia przebieg zabiegu, wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań itp. Zabieg może być wykonany od razu po konsultacji – trwa kilkanaście minut. Skóra jest najpierw oczyszczana, a następnie specjalista nakłada na nią odpowiedni preparat (działający powierzchniowo, w średnich lub głębokich warstwach skóry) i pozostawia go na kilka minut. W zależności od indywidualnych predyspozycji, pacjent może w tym czasie odczuwać np. lekkie mrowienie, ale dla większości osób jest to zabieg całkowicie neutralny. Na koniec preparat jest zmywany, a na twarz może zostać nałożona maska lub krem.
Peelingi chemiczne – zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po peelingu chemicznym skóra może być lekko zaczerwieniona, ale objawy te szybko mijają. Nie jest wymagana szczególna rekonwalescencja, ale przez kilka-kilkanaście dni warto unikać bezpośredniej ekspozycji skóry na słońce, a także stosować kremy z filtrem UV.
Peelingi chemiczne – efekty
Peelingi chemiczne pozwalają na dogłębne oczyszczenie skóry, normalizację pracy gruczołów łojowych, złagodzenie zmian trądzikowych, redukcję blizn potrądzikowych, wyrównanie kolorytu cery, rozjaśnienie przebarwień i spłycenie drobnych zmarszczek.
Najlepsze efekty daje wykonanie serii zabiegów – od 4 do 6 peelingów w odstępie 2-3 tygodni, choć jest to ustalane indywidualnie, pod kątem potrzeb pacjenta.
Wskazania
- skóra tłusta, zanieczyszczona, ze zmianami trądzikowymi,
- nadmierne wydzielanie sebum,
- rozszerzone pory,
- nierównomierny koloryt skóry,
- blizny potrądzikowe,
- przebarwienia różnego pochodzenia,
- skóra szara, zmęczona, pozbawiona blasku,
- pierwsze oznaki starzenia.
Przeciwwskazania
- z alergią na jakikolwiek składnik preparatu,
- ze świeżą opalenizną oraz bardzo ciemną karnacją,
- ze skłonnością do tworzenia się keloidów,
- przyjmujących niektóre leki (np. izotretynoinę),
- z przewlekłymi chorobami skóry (łuszczyca, AZS, ŁZS),
- z oparzeniami, ranami, owrzodzeniami w obrębie skóry,
- z aktywnymi infekcjami wirusowymi lub bakteryjnymi (np. opryszczka).
Peelingi chemiczne
Peelingi chemiczne
Formularz kontaktowy