Kiedy jest dobry czas na medycynę estetyczną po leczeniu onkologicznym? Jak przygotować się do zabiegu? Z których rozwiązań można korzystać bez obaw? Na te pytania odpowiedzieli specjaliści podczas spotkania z dziennikarzami w ramach inauguracji akcji #odNOWAzESTELL. To projekt, który porusza istotny temat stosowania zabiegów z zakresu z medycyny estetycznej u pacjentów po chorobie nowotworowej.
Konferencja prasowa zorganizowana 7 września w klinice ESTELL poświęcona była w całości akcji #odNOWAzESTELL. To projekt edukacyjny, który pokazuje, że zabiegi medycyny estetycznej pomagają osobom po przebytej chorobie nowotworowej poczuć się pięknie w swojej skórze. ESTELL uczy, że korzystanie z pomocy specjalistów w takich sytuacjach jest możliwe, a wręcz wskazane – przekłada się na poprawę jakości życia i komfortu na co dzień. Niestety, wciąż zarówno chorzy, jak i lekarze nie wiedzą o tych możliwościach, brakuje im także wiedzy na temat dozwolonych zabiegów i procedur, których u osób z doświadczeniem onkologicznym nie wolno wykonywać. Stąd właśnie pomysł ESTELL na przybliżenie tego tematu i zdjęcie z niego łatki „tabu”. Specjaliści ESTELL wierzą, że popularyzacja tych zagadnień przysłuży się nie tylko lekarzom i pacjentom, ale także wszystkim mającym w swoim otoczeniu osoby, które przeszły przez chorobę nowotworową.
W pierwszym etapie długofalowej akcji do ESTELL przyłączyła się fundacja Rak’n’Roll, za pośrednictwem której pacjentki mogły się zgłaszać do wzięcia udziału w projekcie. Przedstawiciele ESTELL, fundacji Rak’n’Roll, a także dr Krzysztof Jakubowski – specjalista z zakresu medycyny estetycznej, przybliżyli podczas spotkania cele akcji #odNOWAzESTELL. Dr Krzysztof Jakubowski ogłosił także dekalog bezpieczeństwa zabiegów u pacjentów z historią onkologiczną i zwrócił uwagę na szerokie zastosowanie medycyny estetycznej w zróżnicowanych przypadkach towarzyszących osobom po przebytej chorobie nowotworowej.
W ramach drzwi otwartych zorganizowanych 9 września, pacjentki poddały się m.in. liftingowi skóry, toksynie botulinowej, mezoterapii i makijażowi permanentnemu. Przeprowadzone zostały również konsultacje lekarskie, podczas których skorzystały z porad m.in. chirurga onkologa, chirurga plastyka, ginekologa czy dermatologa. Drzwi otwarte umożliwiły osobom z doświadczeniem onkologicznym uzyskanie wiedzy na temat tego, w jakim okresie od zakończenia leczenia najlepiej skorzystać z medycyny estetycznej, na które zabiegi się zdecydować i jaki efekt można dzięki nim osiągnąć. Spotkanie z dziennikarzami zorganizowane przed drzwiami otwartymi przybliżyło tematykę medycyny estetycznej w kontekście onkologicznym i było punktem wyjścia do dyskusji na temat zastosowania zabiegów tej gałęzi medycyny u pacjentów z doświadczeniem onkologicznym. Duże zainteresowanie dziennikarzy i pacjentów dowiodło, że akcja #odNOWAzESTELL poruszyła ważny społecznie temat, a edukacja w zakresie poprawy wyglądu po przebytym nowotworze jest niezwykle istotną kwestią. Na kolejne spotkania edukacyjne i konsultacje lekarskie w ramach projektu zaprosimy już wkrótce.
Serdecznie dziękujemy Partnerom akcji za wsparcie!