opis problemu
Okolice intymne to szczególny obszar, którego właściwa pielęgnacja jest bardzo istotna z powodów higienicznych i zdrowotnych. Niestety, u części kobiet, czy to z powodu budowy fizjologicznej, czy zmian w wyniku przebytych porodów, operacji lub urazów, strefa intymna może być źródłem kompleksów, a także problemów związanych z funkcjami seksualnymi.
Poprawa wyglądu narządów płciowych – kiedy jest potrzebna?
Ginekologia estetyczna to stosunkowo nowa dziedzina medycyny, która oferuje coraz większy wachlarz zabiegów. Dzięki ginekologii estetycznej kobiety w każdym wieku mogą liczyć na pomoc w rozwiązaniu ich problemów, wśród których najczęściej wymienia się:
- przerost warg sromowych mniejszych,
- przebarwienia skórne,
- blizny pooperacyjne (np. po nacięciu krocza podczas porodu),
- zbyt luźne wejście do pochwy oraz luz w obrębie pochwy (np. po przebytym porodzie).
Wymienione problemy w obrębie wewnętrznych i zewnętrznych narządów płciowych kobiet, mogą powodować dyskomfort podczas współżycia, a nawet w trakcie aktywności fizycznej. Stanowią również źródło kompleksów, utrudniając kontakty intymne. Na szczęście w takich przypadkach z pomocą przychodzą mało inwazyjne zabiegi odmłodzenia oraz regeneracji.
Na czym polega ginekologia plastyczna?
Choć pojęcie medycyny estetycznej kojarzone jest bezpośrednio z poprawą wyglądu, to jednak w przypadku korekt w obszarach intymnych, zabiegi mają na celu nie tylko poprawę estetyki, ale również polepszenie jakości życia. I nie chodzi tu wyłącznie o czerpanie przyjemności z życia seksualnego. Zabiegi pomagają także w problemach z wysiłkowym nietrzymaniem moczu czy częstych podrażnieniach i infekcjach w okolicach krocza. Zabiegi ginekologii estetycznej przeprowadza się u kobiet y w każdym wieku.
Zabiegi ginekologii estetycznej w Warszawskiej klinice Estell
Metod poprawy estetyki stref intymnych jest wiele. Mogą to być zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego (np. powiększenie punktu g lub modelowanie warg sromowych większych), mezoterapia z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego (prawidłowe nawilżenie pochwy). W rewitalizacji okolic intymnych wykorzystuje się też laser oraz inne urządzenia. Niektóre problemy wymagają wdrożenia procedur chirurgicznych (np. hymenoplastyka, czyli odtworzenie błony dziewiczej). Większość zabiegów przeprowadzanych jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Wyjątek mogą stanowić operacje chirurgiczne.
Wsparcie pacjenta
Niezależnie od tego, czy z powodu zmian zachodzących w obrębie pochwy lub warg sromowych większych bądź mniejszych problemem jest obniżona jakość życia seksualnego, czy też konieczność leczenia nietrzymania moczu, zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej mają na celu poprawę zdrowia i samopoczucia pacjentki. W klinice Estell w Warszawie komfort psychiczny i fizyczny kobiety jest dla lekarzy najważniejszy.
Jeśli decydujesz się na wykonanie zabiegu poprawiającego wygląd okolic intymnych, konieczna jest wizyta u specjalisty, który wskaże najkorzystniejsze rozwiązania. Podczas konsultacji oceni twój stan oraz stopień nasilenia zmian. Po zabiegu rewitalizacji pochwy lub mezoterapii osoczem bogatopłytkowym efekty zauważyć można natychmiast, natomiast ostateczne rezultaty są widoczne po kilku zabiegach i utrzymują się przez ok. 12 miesięcy. Podczas wizyty nasi specjaliści udzielą wszelkich potrzebnych informacji odnośnie do całej procedury. Zdarza się, że w niektórych przypadkach konieczne będzie przeprowadzenie zabiegu przypominającego, o czym z całą pewnością uzyskasz informację od lekarza.
Najczęściej zadawane pytania
Tak. Utrata jędrności i elastyczności może powodować nie tylko pogorszenie estetycznego wyglądu, ale także komfortu życia pacjentki. Wraz z wiekiem, zmiany zachodzące w obrębie zewnętrznych narządów płciowych mogą powodować ciemnienie skóry, a także utratę jej jędrności, co jest widoczne zwłaszcza u pań po menopauzie.
Oczywiście! Ginekologia estetyczna to m.in. rewitalizacja pochwy różnymi metodami (np. laserowa), labioplastyka, plastyka łechtaczki oraz wiele innych.
WYKONYWANE ZABIEGI/USŁUGI
Formularz kontaktowy