O zabiegu
Skóra wokół oczu, a zwłaszcza w obrębie oczodołu i kącika oka, jest cienka, bardzo delikatna i wrażliwa na utratę cennych składników oraz pojawienie się oznak starzenia czy przemęczenia. Szybko staje się wiotka, podatna na obrzęki, zasinienia, zmarszczki i utratę cennego kolagenu. Skóra pod oczami może wyglądać na zmęczoną, poszarzałą i pomarszczoną, nawet w przypadku, gdy wiek pacjenta nie jest jeszcze zaawansowany. Problem doliny łez pojawia się często jeszcze przed 30. rokiem życia. Poprawę wyglądu i natychmiastowy efekt może jednak przynieść mezoterapia i podanie do tkanki kwasu hialuronowego.
Na czym polega zabieg wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym?
Wraz z wiekiem zmniejsza się ujędrnienie naszej twarzy, zapada część policzków i zanika podściółka tłuszczowa. Skóra w tym miejscu starzeje się, a na twarzy pojawiają się charakterystyczne sińce pod oczami, zagłębienia, opuchlizna, drobne zmarszczki. Z pomocą przychodzi jednak medycyna estetyczna.
Zabieg wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym polega na podaniu do tkanki podskórnej za pomocą igły lub kaniuli odpowiedniej ilości substancji (zazwyczaj od 0,2 do 0,5 ml preparatu dla jednej okolicy oczu). Wypełnienie doliny łez polega na liniowym wypełnieniu kwasem hialuronowym przestrzeni od wewnętrznego kącika oka stopniowo w kierunku skroni. Zabieg nie wymaga znieczulenia, choć niekiedy na prośbę pacjenta można je zastosować. W naszej klinice każde podanie kwasu hialuronowego poprzedza konsultacja, a ilość odpowiedniego preparatu z kwasem hialuronowym dobierana jest ściśle do potrzeb danego pacjenta.
Korekta doliny łez za pomocą wypełniaczy — efekty zabiegu
Pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Kwas hialuronowy stopniowo zwiększa swoją objętość, poprawia się jędrność i wyraźne wygładzenie. Zabieg daje natychmiastowy rezultat na obszarze poddanym terapii w postaci zmniejszenia zapadnięcia doliny łez i charakterystycznych sińców pod oczami. Mimo że nie jest to zabieg chirurgiczny i inwazyjny, tuż po nim spojrzenie staje się wyraźnie świeższe, młodsze i zdrowsze.
Na pełne efekty podania preparatu należy poczekać do około dwóch tygodni. Rezultat utrzymuje się 12-18 miesięcy w zależności od predyspozycji danego pacjenta, stylu życia i codziennej pielęgnacji. Zabieg jest wskazany jako terapia uzupełniająca też inne działania z zakresu medycyny estetycznej oraz w sytuacjach, gdy twarz wygląda na zmęczoną, pozbawioną blasku oraz nawilżenia.
Wskazania
- brak ujędrnienia skóry pod oczami,
- widoczne zagłębienia pod oczami,
- worki pod oczami,
- zanik tkanki tłuszczowej pod oczami,
- zasinienia pod oczami,
- widoczne zmarszczki i chęć ich spłycenia.
Przeciwwskazania
- choroba autoimmunologiczna,
- ciąża i karmienie piersią,
- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy,
- obecność na skórze zakażenia bakteryjnego,
- przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze,
- skłonność do tworzenia bliznowców.
Najczęściej zadawane pytania
Wypełnienie doliny łez polega na podaniu kwasu hialuronowego. Efekt zabiegu z użyciem specjalnie dobranego preparatu utrzymuje się w skórze nawet półtora roku, a cena zabiegu w porównaniu z efektami jest niezwykle korzystna.
Zabieg wypełnienia doliny łez z zastosowaniem kwasu hialuronowego wiąże się ze wstrzyknięciem odpowiednio dobranych dawek preparatu. Pacjent może odczuwać wówczas dyskomfort, jednak istnieje możliwość zastosowania znieczulenia.
Wypełnienie doliny łez
Wypełnienie doliny łez
Formularz kontaktowy